niedziela, 7 stycznia 2018

Nyxsanta Folvenita Romsensist


-----------------------

Nyxsanta Folvenita Romsensist. 
Nyxs
W jej wymiarze istoty posiadają zbudowane tożsamości, których często nie można rozszyfrować. Tutaj zwie się jako Nyxs. Nic więcej.

Główne informacje
Kobieta 
(chociaż w jej świecie nie ma czegoś takiego jak "płeć")
252 lat - nieśmiertelna w swoim świecie, a tutaj?
(w tym świecie 21 lat)
Nemida
(postać z innego wymiaru)
Lekarz
(idealnie wpasowała swą rasę i umiejętności do pracy)

----------------------------

Nemida - stworzenia z innego wymiaru. Bardzo łatwo je rozpoznać, ale trudno określić, czym są i jak wyglądają. Dlaczego? To nie są ludzie, wampiry, czy jakieś tam elfy. Są to bogowie - w swoim świecie. Każdy z nich wygląda inaczej. Niektórzy nie mają twarzy, innym strumień wychodzi z brzucha, paru na paręnaście kończyn. Prawda jest taka, że większość jest przerażająca dla ludzkiego oka; albo dla kogoś, kto ich po prostu nie widział, a tym bardziej nie słyszał. Każda nemida ma własną unikatową moc - bardzo rzadko zdarza się, że istnieją dwie istoty o takiej samej mocy. Ewentualnie spokrewnionej, ale nigdy skopiowanej. Z tego też powodu ich rasa nie jest liczna. Aktualne dane wynoszą dwa tysiące osobników. Można je nazwać bogami z tego względu, że w ich świecie istnieją postacie, nad którymi sprawują władze i pilnują ich bezpieczeństwa.

----------------------------

"Nie obeznałam się z tym światem za dobrze"
W jej świecie, jako bóg, nie ma czegoś takiego jak charakter czy usposobienie. Po prostu jesteś, bo jesteś i chronisz swych podopiecznych, by chronić. Po przeniesieniu się do tego świata nie rozumiała, dlaczego przed nią uciekano. Dopiero po zdaniu sobie sprawy, z zaistniałej sytuacji, zmieniła swoje ciało na wzór przypadkowej kobiety. Dużo o jej charakterze nie można powiedzieć, gdyż dopiero się uczy. Jak na razie jest bardzo zagubiona, ale ciekawa wszystkiego. Obserwator - nie rozmawia z ludźmi, gdyż ich nie zna. Wszystkiemu się przysłuchuje i wszystkiego stara się dowiedzieć, będąc przy tym dość niekompetentna, ponieważ nie umie kłamać - od razu zauważysz, że coś knuje, chociaż jest większa szansa, że od razu to powie. Nie rozumie uczuć i ludzkiego życia. Spokojna i zrównoważona kobieta, nie działająca pochopnie. Mimo, iż nie rozmawia z nikim, nie zawaha się zadać przypadkowej osobie nurtujące ją pytanie. Ma ich dużo i na każde chce odnaleźć odpowiedź. Filozof - dużo myśli i często pogrąża się w swoim własnym umyśle rozmyślając na temat nowego świata. Jedyne, co ją integruje z ludźmi, to niesienie pomocy - w końcu po to została stworzona jako nemida. Nie potrafi przejść obojętnie przy kimś, kto jej wymaga. Nawet, jeżeli ktoś nie chcę pomocy, zmusi go do tego. Odważna - nie rozumie strachu i nie którzy mogą stwierdzić, że to nie odwaga, tylko głupota, stając na przeciwko ghoula czy innego stwora.

"Jestem ślepa na piękność"
Udało jej się przemienić w "laskę" - jak to określają ludzie z tego świata. Wysoka kobiecina mierząca jakieś metr siedemdziesiąt trzy (chociaż jako nemida dosięga aż trzech metrów). Krótkie proste włosy w kolorze brązu powiewają wraz z wiatrem, a grzywka jest idealnie ścięta, by nie zasłaniała jej perłowych oczu. Patrzy na wszystkich ze spokojem. Zawsze gdy rozmawia, patrzy rozmówcy prosto w oczy - nawyk. Ma mały nos oraz różowoczerwone pełne usta. Jej cera jest śniada i pozbawiona jakichkolwiek zadrapań, blizn czy pieprzyków. Jest to nieskazitelnie gładka skóra, jak u niemowlęcia. Ma długie zgrabne nogi oraz małe dłonie, nieco dziecięce. Porusza się zgrabnie kręcąc biodrami, przyciągając tym samym uwagę mężczyzn. Chodzi wyprostowana, z głową uniesioną do góry i dumnie kroczy przed siebie, rozglądając się po tym świecie. Magia obdarowała ją okrągłymi piersiami, wręcz idealnymi do jej ciała i budowy. Ubiera się zazwyczaj w ubrania przylegające do ciała. Czy coś ją wyróżnia? Może uroda... nie różni się niczym od zwykłej ładnej kobiety.

"Uleczę każdą ranę"
Jak już zostało to wspomniane, każda nemida posiada własną, unikatową moc. Zależy ona on tego, z czego postać została stworzona i po co. Nyxs powstała z mułu, dlatego jej moc jest silnie związana z wodą. Dziewczyna ta bowiem ma dar uleczania. Do płytkich cięć, szram itp. używa wody. Rana całkowicie znika, a wraz z nią ból. Jakby nic się nie stało. Może uleczyć także blizny - znikną one za pomocą wody, ale z użyciem większej mocy. Żadna choroba czy złamanie nie stanowi dla niej problemy. Przestawienia kości lub typowe złamania leczy bez wody, jedynie z użyciem swojej mocy. Jej dar dotyczy także chorób genetycznych jak i tych nabytych, z tym, że to trochę inaczej działa. Dziewczyna wysysa dolegliwość w swoje ciało, a po paru minutach wylatuje ona z jej ust w postaci małych ciem. Jedyne, nad czym nie może zapanować, to nad przywróceniem martwej osoby do życia. Jeśli chodzi o jej rany, wszystkie goją się natychmiast, dlatego zabić ją można tylko po zadaniu jednego, śmiertelnego ciosu. Dopiero uczy się, jak żyć w tym świecie, tym samym poznając co dopiero jego zakamarki oraz ciekawe czynności. W chwili obecnej interesuje ją wszystko, dosłownie. Chcę poznać każde możliwe zainteresowania.

"Jeszcze nie wiem co to miłość"
Nemidy nie rozmnażają się. One nie mają płci czy narządów rozrodczych - niektóre nie mają twarzy. Mimo, iż wiedzą, co to są uczucia, to "miłość" jest dla nich całkowicie obca. Więź pomiędzy nimi, a tymi, których chronią, nazywają "aktem", a pomiędzy samymi nemidami to "sojusz". Możliwe, że nigdy nie pozna uczucia miłość. A co do rozmnażania... nie ma pojęcia jak to robią ludzie z tego świata. W jej wymiarze jeśli chciałeś mieć podopiecznego, brałem kawałek skały, gliny, gałęzi, lub cokolwiek innego związane z przyrodą i go formowałeś. Każda nemida jest obdarzona mocą dawania życia rzeczom martwy. W ten sposób powstali ich podopieczni. Bogowie powstają z rąk tej, która panuje nad harmonią ich świata - tworzy ich, by panował ład. Ona także została przez nią stworzona. Jest zrobiona z mułu.

----------------------------

W rzeczywistości nie powinna opuszczać swego świata, aby nie zachwiać równowagi, ale nie miała na to wpływu. To był przypadek. Przejście między wymiarami został niespodziewanie otwarte i wsysało do siebie wszystko z ich świata. Aby ratować cała ich cywilizację, bogini przeszła przez teleport, zamykając go od środka, tak, jak został otworzony. Niestety poskutkowało to tym, że nie mogła wrócić do siebie i została zmuszona do życia wśród ludzi.

----------------------------

Pandemonium. (na howrse)
Upomnienia: 0

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Szablon wykonała Sasame Ka z Panda Graphics