Rasy

-Człowiek
Ma z małpami wspólnego przodka. To okaz zdrowia, zero skażenia, co prawdopodobnie jest przez to, iż dziadowie mieszkali na terenach suwerennych i niezagrożonych atakami nuklearnymi, wojny i epidemiami. Druga opcja jest taka, że pochodzi z rodziny bogaczy bądź ludzi, którzy zgotowali nam ten los...
,,Człowiek jest z natury dobry, a jego zepsucie wynika z rozwoju cywilizacji."

-Mutant klasy A
Zarażony promieniowaniem (trzeba było szybciej uciekać). W zależności czy robiono na nim testy w laboratorium czy też miał pecha po prostu jego moce będą inne. Na przykład: w laboratorium są prowadzone testy przeciwko jakiejś chorobie, co uodparnia mutanta na nią. Zaś stwór "z wolnego wybiegu" nie może na to liczyć. Co najwyżej będzie miał wzmocnioną lub osłabioną zdolność ludzką. Ewentualnie dorośnie mu dodatkowa kończyna, może dwie. Dzieci dziedziczą zmutowany gen.

-Mutant klasy B
Dziecko dwóch mutantów klasy A. Też jego moce zależą od środowiska w jakim się wychował, oraz co przekazali mu rodzice.

-Mutant klasy C
,,Zmutowany ojciec, zmutowany dziadek, zmutowany gen to mój spadek."
Potomek mutantów klasy B (lub B i A). Takie same kryteria tu pasują. Jest najdalszym odnotowanym rodzajem mutanta, który zachował swe ludzkie oblicze. Ze względu na różne mutacje ma problemy z rozmnażaniem.

-Kosmita
Przybysz z obcej planety. Niekoniecznie przypomina typowego zielonego ludka. Mógł urodzić się na ziemi. Moce zależą od rasy, w co się nie wgłębiamy. Tu już niech was wyobraźnia pociągnie.

-Wyewoluowani
Zwani mniej pieszczotliwie "podludźmi" są przykładami wyewoluowania konkretnego gatunku zwierząt w ludzi. Wyróżniają się umiejętnościami i cechami dla obydwóch gatunków. Przykładowo: stwór jest stworzeniem dziennym, ale może równie dobrze żyć i widzieć w ciemności. Jak doszło do tego? Ekosystem został zachwiany przez ingerencję z zewnątrz (ludzi między innymi). Skażenie radioaktywne, testy, kataklizmy, naciągnięty cykl przyrody i oto mamy Homo Novus!

-Robot humanoidalny
Cyborg, android, jak kto woli. Wygląd ludzki. Zaprojektowany zazwyczaj w jakimś celu. Może posiadać ludzkie narządy (co pomagałoby mu np. starać się o potomka). Jego moc kryje się w jego ciele (np. przyciąganie metalu magnesem w dłoni, przeistaczanie się w broń, itp). Niektóre modele potrzebują ładowania do funkcjonowania.

-Mieszańce/hybrydy
Tu nie muszę chyba tłumaczyć o co chodzi?

-Wasze propozycje
To co tutaj jest to są wyłącznie nasze przykłady. W swoich formularzach możecie wykazać się większą wyobraźnią. (Podpowiedź: W fabule jest wzmianka o światach równoległych, czyli krainach zamieszkanych przez demony, smoki, wampiry, elfy itd.) Nie bójcie się podzielić nimi z nami. Podsyłajcie je do nas w wiadomości o nazwie "Nowa rasa". W treści opiszcie ją krótko.Propozycje od: Zenddi

Elfy
Piękne stworzenia, o ponad przeciętnej inteligencji oraz umiejętnościach przewyższających człowieka. Te wyjątkowe stworzenia z drobnymi ukrytymi mocami mają wrodzony talent jeśli chodzi o rozmowy ze zwierzętami czy też roślinami. Są w nich po prostu niesamowici.

Smoki
Straszne, skrzydlate bestie, często zaopatrzone w siebie. Rzadko zdarzają się miłe i troskliwe. Łuski oraz skrzydła to ich znaki rozpoznawcze. Ich zdolności zależą od genów.

Wampiry
Krwiopijne stworzenia, z charakterystycznymi kłami. To, jak wampir wytrzyma na słońcu, zależy od jego pochodzenia (innymi słowy od inspiracji typu Dracula, Edward Cullen, Wywiad z Wampirem, itp.) Nadnaturalna szybkość oraz zmiana w nietoperza (zależy tak samo jak ze słońcem).

Demony
Z książek i filmów wiemy, że najczęściej posiadają skrzydła, czasem rogi i ogony.  Niektóre potrafią zmieniać się w cień bądź kraść duszę (jeść je). Mogą mieć opiekunów (żywicieli). Każdy z nich jest inny i ma inną moc.

Anioły
Istoty zesłane z nieboskłonów niebios. Od upadłych odróżnia je to, iż przybyły na ziemię, by nawracać ludzi na dobrą ścieżkę. Osoby, które ujrzały anioła, opisują je jako istoty z jasnymi skrzydłami (szare, białe albo złote) i migoczącą poświatą nad głowami, potocznie zwaną aureolą. Dobroć bijąca od nich potrafi leczyć rany. Lubią dokuczać demonom, ale tylko w stosunkowo przyjacielski sposób. Nie szukają pierwsze konfliktu. Każdy z nich ma swój artefakt oraz moc od niej.

Upadłe anioły
Posiadają ciemne skrzydła. Mogą leczyć rany oraz stawać się niewidzialni, mają runy na ciele  (czasem te runy świeca oraz każdy z nich odpowiada za coś innego).

Wilkołaki
Potrafią się przemienić w wilka lub postać wilkopodobną. Podczas pełni są bardziej agresywni i nieprzewidywalni. Choć zdarzają się wyjątki.

Banshee
Kobieta przepowiadająca śmierć. Wedle mitologii irlandzkiej rodziny mają związane ze sobą Banshee, które ukazały się przed śmiercią ich bliskich. Różne źródła mówią najczęściej, że usłyszenie jej krzyku zwiastuje śmierć w rodzinie, a ujrzenie jej śmierć tego, kto ją ujrzał. Kilka banshee w jednym miejscu to zwiastun śmierci wybitnej osobliwości.

Jaguarołak
Gatunek z rodziny zmiennokształtnych. Jego opis wyglądu brzmi zazwyczaj tak: szarawa bądź czarna sierść, żółte albo złote (kocie) oczy, wielkie kły, ostre pazury, oraz kilka zwierzęca zwinność i giętkość.

Zmiemnokształtny
Jak sama nazwa wskazuje jest to postać o możliwościach zmiany w dowolną żywą postać z krwi i kości.

Kotołak
Pół człowiek pół kotołak. Jest to rzadka rasa. Ryk Alfy może obudzić kotołaka z jego formy zwierzęcej. Atutem tej rasy są ostre kły. I kilka innych umiejętności kocio-podobnych.
Propozycja od Luna34:

Lorialet
"Dziecko Księżyca" (dosłownie i w przenośni), jest to istota zbliżona z wyglądu do człowieka, która całe życie ma ściśle związane z Księżycem. Istoty stroniące się od walk i rozlewu krwi. Wszystkie jednostki są podobne jak i różne od siebie (zwykle mają jaśniejszą niż porcelana karnacje, ciemne włosy ale zawsze leżący sierp księżyca skierowany ku górze). Lud nie ma wielu mocy, zwykle jest to jedna ale bardzo silna. Jedyna opcja osłabienia i zabicia takiej osoby to pozbawienie jej dostępu do jakiegokolwiek, nawet sztucznego światła księżyca.Propozycja od Katfrin.:

Ghoul 
Istota z kagune, które wyrasta im z pleców. Kagune w zależności od rasy ghoula jest silniejsza (najsilniejsza rasa to SS i S). Ghoule posiadają czerwone oczy. Żywią się ludzkim mięsem, a inne pożywienie jest dla nich okropieństwem i sprawia to wielki ból żołądka.

Magmowce 
Inaczej ludzie-lawa lub ludzie-ogień. Magmowce posiadają moce związane z ziemią lub ogniem. Rzadko kiedy posiadają moc obu żywiołów. Wyglądają jak zwykli ludzie jednak zwykle rozróżnia ich temperatura ciała. Ogień - zwyższona, ziemia - zniżona.

Sukkub
Są to demony o wyglądzie pięknej kobiety. Choć nie mają za dużo z nimi wspólnego, są długowieczne. W postaci demona mogą mieć rogi, skórzane skrzydła, kopyta lub ogon.

Feniks
Człowiek jest w stanie zmienić się w wielkiego ptaka, najczęściej z ognistymi piórami.Propozycja od kika0002:

Wendigo
Rasa podobna do ghouli .Również jak oni żywią się ludzkim mięsem, jednak kierują się czymś innym jak np.grupą krwi, wiekiem, rasą, czy nawet płcią. Wendigo za dnia wygląda jak człowiek, a nocą się przeistacza, chociaż były także takie przypadki, że pod wpływem emocji nawet się zmieniali (to były rzadkie przypadki).Ten przypadek jest genetyczny, ale tylko przechodzi na męskiego potomka (Ojciec jest wendigo, ma córkę. Córka nie może zostać, więc jak jej się ur. syn , będzie przemieniał się w tego stwora).*Wygląd-Ok. 4m wysokości, potężna budowa ciała, gdzie nie gdzie widać kości, głowa podobna do wilczej. (Każdy może inaczej wyobrazić wendigo, ale ogólnie tak wygląda).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Obserwatorzy

Szablon wykonała Sasame Ka z Panda Graphics